Aké musia byť ideálne papuče?

To, čo očakávame od papúč je predovšetkým pohodlie. Chceme sa cítiť komfortne, tak akoby sme chodili naboso, avšak naďalej chránili svoje jemné chodidlá pred tvrdým a studeným povrchom či úrazmi. Ideálne je, keď sa papuče ľahko obúvajú aj vyzúvajú. Tak, aby sme si ich hneď po vstaní z postele prípadne po príchode domov mohli rýchlo obuť a vrhli sa do domácich prác. V papučiach sa musí nielen dobre chodiť, ale aj leňošiť.  Ideálne je, ak je možné vyjsť v nich pokojne na terasu alebo do záhrady a byť si istý, že chránime svoje chodidlá pred hmyzom, trieskami či nečistotami.

Druhy domácich papúč

Ake druhy papúč rozlišujeme?

  • s mäkkou podrážkou,
  • s tvrdou podrážkou,
  • s jemným podpätkom,
  • s mäkkou kožušinkou vo vnútri
  • zábavných tvarov,
  • s odhalenými prstami.

Prečo sa oplatí vybrať si papuče?

Niektorí ľudia sa rozhodnú chodiť po dome bosí, avšak je potrebné mať na pamäti, že oveľa rýchlejšie môžeme nachladnúť, keď nám studená podlaha chladí chodidlá. Rovnako nebezbepečné je chodenie iba v ponožkách, vtedy sa môžeme veľmi ľahko šmyknúť, najmä na parketách, podlahe či dlažbe. Preto boli vynájdené teplé domáce papuče. Sú mimoriadne užitočné, majú protišmykovú podrážku a tvoria izolačnú vrtstvu od podlahy, čím nás chránia pred nachladnutím.

Pre koho aké papuče?

Pre ľudí, ktorí chodia radšej bosí, aby cítili pod chodidlami tvrdú podlahu sa odporúčajú dámske papuče s mäkkou tenkou podrážkou, vďaka čomu je izolačná vrstva od studenej podlahy menšia, ale zároveň zabezpečuje ochranu pred nečistotami či predmetmi, na ktoré by mohli stupiť.

Samozrejme sú osoby, ktoré namiesto papúč používajú šľapky alebo žabky. Poslúžia na tento účel rovnako dobre, avšak v prípade návštevy je vhodné vyzerať dobre. To, čo si obúvame je rovnako dôležité ako to, aké oblečenie nosíme. Elegantné papuče na podpätku alebo ozdobami dodajú Vášmu domácemu vzhľadu štýlový nádych.

Pre deti môže byť mimoriadne dôležité, aby papuče pobavili ich rovesníkov, ale aj ich samých. Na tento účel sú najlepšie mäkké papuče s veselými a vtipnými kreslenými postavičkami, psíkmi, mačiatkami alebo dokonca dinosaurami.

Papuče pre hostí

Ak očakávate viacero hostí a Váš dom je plný kobercov a podláh, oplatí sa investovať do papúč pre hostí. Nie je vítané, aby ste nútili hostí chodiť boso. Avšak chodenie v topánkach po Vašej svetej podlahe sa tiež môže skončiť všelijak. Preto dokonalým riešením je zainvestovať do niekoľkých teplých domácich papúč pre hostí, ktoré budú mať svoje miesto v skrinke na topánky v prípade neočakávanej návštevy.

 

Pridaj komentár