Aké topánky budú najlepšie behom jesenného hubárčenia?

Jeseň je ročné obdobie, kedy radi chodíme do lesa zbierať huby. Aj napriek tomu, že počasie nenadchne, stále viac nadšencov hubárčenia je aj medzi ženami. Je to nielen spôsob, ako získať výbornú potravinu, ale aj spôsob na trávenie času so svojimi blízkymi a spôsob na fyzickú aktivitu. Jedinou otázkou je, ktorá obuv bude najlepšie fungovať pri zbieraní húb? Iba gumaky!

 

Teplé a bezpečné

Les je miestom s veľmi špecifickou mikroklímou. Každý, kto niekedy bol na hubách, si dobre uvedomuje, že je potrebné sa správne obliecť. Musíte nosiť teplé oblečenie, pretože aj keď sú teplé dni, je les obvykle relatívne chladný. Ďalej sa môžete stretnúť s početnými kameňmi, kôrou stromov, tŕnistými rastlinami alebo hmyzom. Preto najlepšími topánkami do lesa gumové čižmy, ktoré chránia nohy pred poškodením alebo odrením. Tieto topánky tiež poskytujú skvelú ochranu proti mokrému podkladu, takže sa nemusíte vzdať zberu húb ani v daždivom počasí.

gumáky dámske

Ako si vybrať perfektné gumáky?

Dámske gumáky sú neizolované topánky. Sú navrhnuté tak, aby chránili pred vonkajšími faktormi, ale aby ste sa v chladnom dni cítili pohodlne, mali by ste nosiť hrubšie ponožky. Preto vhodné topánky do lesa nesmú byť presne na chodidlo, ale musí byť ponechaný voľný priestor. Vyberte si modely osvedčených značiek – gumaky, kvôli materiálu, z ktorého sú vyrobené, ak sú nekvalitné, môžu prasknúť. Poškodené gumáky dámske, aj keď sú obvykle stále nositeľné, už neplnia svoju základnú funkciu, ktorou je ochrana nôh pred navlhnutím. Na pohodlných topánkach sa neoplatí šetriť, pretože dobrý model vydrží aspoň niekoľko rokov. Pamätajte, že gumáky sú primárne určené do lesa, ale nič vám nebráni v tom, aby ste si ich mohli vziať na prechádzku v daždivom dni. Nemali by to teda byť prvé lepšie topánky z police v obchode, ale dobre vybrané topánky sa vám musia páčiť a musíte sa v nich cítiť dobre.

Nie tenisky, sneakersy, sandále, ale pre jesenný hubárčenie sú ideálne iba gumové čižmy. Bude to vynikajúca voľba ako pre posledné teplejšie dni, tak pre chladnejšie ráno. Dobre zvolené topánky vám môžu slúžiť dlhú dobu a navyše gumáky v poslednej dobe nevychádzajú z módy, takže ich môžete s hrdosťou nosiť nielen v lese, ale aj do mesta, či na poobedňajšiu prechádzku v daždivom dni.

Pridaj komentár