Dámske gumáky – hot or not?

Ak tak ako každá skutočná žena, chcete byť pripravení na všetko, sú dámske gumáky absolútnym must have vo vašej skrini. Aj keď dostali v minulosti pohŕdavý názov gumáky, dnes kraľujú salónom a sú veľmi obľúbené u celebrít, ako aj obyčajných smrteľníčok. Určite má veľa žien pochybnosti a premýšľa, či dámska obuv tohto typu je trendy, ale my sme toho názoru, že je to povinná položka. Nakoniec – čižmy môžu nosiť všetci. Nie sú to topánky vyhradené len pre deti. Avšak iba my ženy dokážeme, že zdanlivo obyčajné gumáky sa zmenia na módny doplnok, ktorý zmení akýkoľvek štýl.

Dámska obuv na každú príležitosť

Keď ste čítali titulok, zaklopali ste si na čelo? Hneď sa sami presvedčíte, že je to pravda. Dámske gumáky možno skutočne nosiť u mnohých príležitostí. Nemusíte sa obmedzovať na ich nosenie iba v období dažďa, aj keď samozrejme to je ich pôvodné určenie. Pozrite sa do svojej skrine a zistite, s čím ich môžete kombinovať. Dámska obuv tohto typu skvele vyzerá s džínsami typu rúrky a tričkami. Možno ich tiež kombinovať s mini sukňou alebo šatami, a máme look na rande, schôdzky s priateľmi alebo návštevu kina. Pretože sú veľmi pohodlné, hodia sa na bicykel, prechádzku, do lesa, a taktiež na nákupy. Je to tiež skvelá alternatíva pre kanady alebo martensky na festivaloch a koncertoch. Dámske gumáky vás takisto zachránia, keď prší a vy musíte ísť do práce, v ktorej platí úhľadný dress code. Vďaka nim si nenamočíte nohavice ani ich nezašpiníte blatom. Môžete si ich tiež obuť na akciu na záhrade alebo grilovanie, a vytvoriť originálnu a zároveň pohodlnú štylizáciu.

dámske gumáky

Dámske gumáky – trendy 2020

Od debutu gumákov vo svete módy uplynulo 15 rokov, a všetko začalo hudobným festivalom v Glastonbury, na ktorom sa objavila oblečená do gumákov Kate Moss – zvyšok prebehol bleskovo. Dnes sa dámska obuv tohto typu nosí v rôznych vzoroch a variantoch. Obľube sa tešia ako dlhé, tak aj krátke modely. Bez zmeny dlhé roky kraľujú čižmy s kvetinovým a kockovaným vzorom. Celú dobu sa tiež vsádza na univerzálne modely v jednotnej farbe. V prípade krátkych čižiem sa radšej volí variantu s ozdobnou mašľou spredu alebo zboku. Veľmi módne sú tiež gumáky na malom opätku typu stĺpik. Je však potrebné mať na pamäti, že čím viac je topánka vzorovaná, tým viac by mal byť vrch zjednotený. Ide o to, aby sa nemiešali kocky s bodkami, kvety s pásky a pod. Vďaka takejto kombinácii miesto módne, vyzeráte bohužiaľ gýčovito.

Asi nie je potrebné ani jednu z vás presviedčať, že gumáky sú rozhodne hot. Originálny dizajn, praktické hľadisko a pohodlie ich robí nenahraditeľnými topánkami na veľa príležitostí. Takže ak premýšľate o kúpe gumákov – do toho! To je práve ten čas! Ideálne na jar a jeseň sa osvedčia v meste, lese a na akciu. Vďaka výberu nebanálneho vzoru, môžete vyjadriť seba samého a zdôrazniť svoj štýl.

Pridaj komentár