Espadrilky na jar a leto 2021: čo by ste mali vedieť?

Dokončujete jarno-letný šatník pre rok 2021? Nezabudnite na topánky! Módne pastelové a intenzívne farby, ktorými je trh s obuvou v súčasnej dobe nasýtený, lákajú k nákupom. Zaujímavým príkladom obuvi na jar a leto sú espadrilky. Ako ich nosiť? Odkiaľ pochádzajú a ako ich prispôsobiť vášmu každodennému štýlu? Na tieto a ďalšie otázky odpovieme v dnešnom článku.

 

Krátky príbeh o espadrilkách: od poľa k armáde

Odkiaľ pochádzajú espadrilky? Ich genéza je jednoduchá, stačí sa pozrieť na to, o aký typ obuvi ide. Tieto topánky kombinujú ľahkosť letných sandálov a plných jarných topánok. Pravdepodobne španielskeho pôvodu sú ľahké a majú veľmi charakteristickú podrážku – s pletenými šnúrkami z juty alebo trávy. Materiál espadriliek je veľmi ľahký – vyrobený z látky. Ukazuje sa, že história tejto obuvi je naozaj dlhá – bol nájdený archetyp starý niekoľko tisíc rokov. V stredoveku tieto topánky nosili hlavne roľníci, ale neskôr tiež vojaci.

 

Espadrilky a džínsovina – jednoduchý spôsob na skvelý štýl

Topánky tohto druhu majú veľmi mestský charakter. Nie sú to športové topánky, ale ani elegantné, zapadajú dobre do ležérneho štýlu. V lete ich kombinujte s džínsovou bundou, pásikovanou blúzkou v námorníckom štýle a svetlými nohavicami culottes. Alternatívou môže byť nosenie espadriliek so sukňou alebo šatami. Tieto typy topánok budú skvelo vyzerať s oblečením v pastelových farbách, pretože svetlé prvky na espadrilkách dobre fungujú so svetlými farbami, ktoré v súčasnosti sú veľmi populárne.

 

Boho štýl s espadrilkami v pozadí

Espadrilky dobre ladia s boho štýlom, pretože vyzerajú veľmi prirodzene. Dobrým nápadom je spojenie espadriliek s kvetinovými šatami voľného strihu alebo maxi sukňou z tenkého materiálu zdobenú hnedým opaskom. Blúzka s volánikmi a boho-čipkou sú ďalším prvkom, ktorý stojí za to použiť pri kombinácii s espadrilkami. Dobrým doplnkom zostavy bude jemne lesklá midi sukňa, ktorá dodá ženskosť, a minimalistická kabelka v štýle plážového košíka.

 

Rôzne dizajny, farby a modely

V súčasnej dobe na trhu s obuvou nájdete mnoho modelov obuvi z rodiny espadriliek. Espadrilky v kontrastných, silných a intenzívnych farbách budú dobre fungovať s monochromatickými štylizáciami a celkovým vzhľadom, viac pastelové verzie budú vyzerať skvelo s bielou. Biele šaty sa teraz vracajú, takže ak sa vám tento štýl páči, nákup espadriliek môže byť stredom pozornosti.

Pridaj komentár